iRedAdmin-Pro-1.4.0 - en to it translation catalogue (380 entries)

en: %d mail alias(es) found.
it: %d alias di posta trovato/i.

en: %d mail list(s) found.
it: %d mail list trovata/e.

en: %d user(s) found.
it: %d utente/i trovato/i

en: %s account(s) exist.
it: %s account esistente/i

en: %s days, %s hours, %s minutes.
it: %s giorni, %s ore, %s minuti.

en: 1 Day
it: 1 Giorno

en: 1 Hour
it: 1 Ora

en: 1 Minute
it: 1 Minuto

en: <a href='%s'>Domain and sub-domain users</a>
it: <a href=%s>Utenti del dominio e del sotto-dominio</a>

en: <a href='%s'>Domain users</a>
it: <a href=%s>Utenti del dominio</a>

en: <a href='%s'>Members</a>
it: <a href=%s>Membri</a>

en: <a href='%s'>Members</a> and <a href='%s'>moderators</a>
it: <a href=%s>Membri</a> e <a href=%s>moderatori</a>

en: <a href='%s'>Moderators</a>
it: <a href=%s>Moderatori</a>

en: <a href='%s'>Users under domain <strong>%s</strong></a>
it: <a href=%s>Utenti del dominio %s</a>

en: <a href='%s'>Users under domain <strong>%s</strong></a> and its sub-domains
it: <a href=%s>Utenti del dominio <strong>%s</strong> e dei suoi sotto-domini</a>

en: Account NOT exists.
it: Account inesistente

en: Account already exists, please choose another username.
it: Account gia' esistente, prego scegliere un altro username.

en: Account is active.
it: Account attivo

en: Account is disabled.
it: Account disabilitato

en: Active account
it: Attiva account

en: Add
it: Aggiungi

en: Add Blacklist
it: Aggiungi Blacklist

en: Add account
it: Aggiungi account

en: Add admin
it: Aggiungi amministratore

en: Add alias
it: Aggiungi alias

en: Add blacklist
it: Aggiungi blacklist

en: Add domain
it: Aggiungi dominio

en: Add mail alias
it: Aggiungi alias di posta

en: Add mail alias under domain:
it: Non è possibile creare ulteriori alias di posta sotto il dominio %s.

en: Add mail list
it: Aggiungi mail list

en: Add mail list under domain:
it: Non è possibile creare altre mail list sotto il dominio %s.

en: Add members
it: Aggiungi nuovo alias

en: Add moderators
it: Aggiungi moderatori

en: Add new members
it: Aggiungi nuovo alias

en: Add one
it: Aggiungi uno

en: Add user
it: Aggiungi utente

en: Add user under domain:
it: Importa utenti sotto il dominio:

en: Add whitelist
it: Aggiungi whitelist

en: Admin
it: Amministratore

en: Admin created. Would you like to <a href="%s/create/admin">add one more</a>?
it: Admin creato. Vuoi aggiungerne un <a href="%s/create/admin">altro</a>?

en: Admin login
it: Accedi come amministratore

en: Admin not exist.
it: Amministratore inesistente.

en: Admins
it: Amministratori

en: Advanced
it: Avanzate

en: Alias account
it: Alias dell'account

en: Alias domains
it: Alias di dominio

en: Aliases
it: Alias

en: Aliases under domain: %s.
it: Alias del dominio: %s.

en: All Blacklists
it: Tutte le Blacklist

en: All Whitelists
it: Tutte le Whitelist

en: All accounts
it: Tutti gli account

en: All admins
it: Tutti gli amministratori

en: All blacklists
it: Tutte le blacklist

en: All domains
it: Tutti i domini

en: All domains under your control.
it: Tutti i domini di tua gestione.

en: All mail administrators.
it: Tutti gli amministratori di posta.

en: All sub-domains
it: Tutti i sotto-domini

en: All whitelists
it: Tutte le whitelist

en: Already exceed max number of account limit (%s).
it: Superato il numero massimo di account (%s).

en: Apply
it: Applica

en: At least %s characters, but no more than %s.
it: La password deve contenere almeno <strong>%s</strong> caratteri, ma non più di <strong>%s</strong>.

en: At least %s characters.
it: La password deve contenere almeno <strong>%s</strong> caratteri.

en: Attachments
it: Allegati

en: Available quota:
it: Quota disponibile:

en: BCC incoming emails to single address
it: Email BCC in entrata da un altro indirizzo.

en: BCC incoming mails to other address
it: Email BCC in entrata da un altro indirizzo.

en: BCC incoming mails to other addresses
it: Email BCC in entrata da un altro indirizzo.

en: BCC outgoing emails to single address
it: Email BCC in uscita verso un altro indirizzo.

en: BCC outgoing mails to other address
it: Email BCC in uscita verso un altro indirizzo.

en: BCC outgoing mails to other addresses
it: Email BCC in uscita verso altri indirizzi.

en: Blacklist HELO records
it: Elementi HELO della blacklist

en: Blacklist records
it: Elementi della blacklist

en: Blacklists
it: Blacklist

en: Bypass mails from below senders
it: Bypass email dai seguenti mittenti

en: Bypass mails sent to below recipients
it: Bypass email inviate ai seguenti destinatari

en: Catch-all Addresses
it: Indirizzo/i catch-all

en: Catch-all address may receive many spam emails.
it: Attenzione: l'indirizzo catch-all potrebbe ricevere molte email di spam.

en: Check this box in order to enable other mail related services.
it: Scegli questa casella per abilitare altri servizi relativi alla posta.

en: Choose Action
it: Scegli Azione

en: Close
it: Chiudi

en: Company/Organization Name
it: Compagnia/Organizzazione

en: Confirm new password
it: Conferma la nuova password

en: Contact webmaster
it: Contatta il webmaster

en: Content of disclaimer will be appended to outgoing emails.
it: Il contenuto del disclaimer verrà allegato alle email in uscita.

en: Could be a FQDN (Fully Qualified Domain Name) or IP address which enclosed in square brackets, for example <u>[1.2.3.4]</u>
it: Potrebbe essere un FQDN (Fully Qualified Domain Name) o un indirizzo IP chiuso tra parentesi quadre. Ad esempio <u>[1.2.3.4]</u>

en: Created
it: Data di creazione

en: Current password is incorrect.
it: La password inserita non è corretta.

en: Current value:
it: Valore attuale:

en: Custom:
it: Personalizza:

en: Customize mail filter rule
it: Personalizza la regola di filtraggio mail.

en: Customize mail filter rule over TLS/SSL
it: Personalizza la regola di filtraggio mail su TLS/SSL.

en: DNS Name
it: Nome DNS

en: Date
it: Data

en: Default mail group(s) of new user
it: Gruppi di default per nuovo utente.

en: Default quota of new user
it: Quota di default per un nuovo utente.

en: Delete
it: Cancella

en: Delete account
it: Rimuovi account

en: Description
it: Descrizione

en: Directory of mailbox storage
it: Cartella per il salvataggio della mailbox

en: Disable
it: Disattiva

en: Disable account
it: Disattiva account

en: Display Name
it: Nome Visualizzato

en: Display mail address in global LDAP address book
it: Visualizza l'indirizzo email nella rubrica LDAP globale.

en: Displayed in Global LDAP Address Book
it: Visualizzato nella rubrica LDAP globale

en: Domain
it: Dominio

en: Domain Admins
it: Amministratore del Dominio

en: Domain Name
it: Nome del Dominio

en: Domain alias
it: Alias di dominio

en: Domain and its sub-domains
it: Solo utenti del dominio e del sotto-dominio.

en: Domain created.
it: Dominio creato.

en: Domain name is empty.
it: Inserire il nome del dominio.

en: Domain name or username is missed.
it: Nome del Dominio o username mancante.

en: Domain quota size
it: Dimensione quota del dominio

en: Domain quota size exceeded. Please contact your administrator or service provider to increase it.
it: La massima quota e' stata raggiunta. Contattare il servizio tecnico.

en: Domains
it: Domini

en: Domains and Accounts
it: Domini e Account

en: Dump disclaimer automaticly
it: Come scaricare il testo disclaimer da LDAP/MySQL automaticamente.

en: Edit account profile
it: Modifica il profilo

en: Edit quota setting
it: Modifica parametri quota

en: Edit your profile
it: Modifica il profilo

en: Email address of alias account must end with domain name(s): %s.
it: L'indirizo email dell'alias deve terminare con il nome del dominio: %s.

en: Email addresses of alias accounts
it: Indirizzo/i di alias per l'account

en: Emails
it: Caselle di posta

en: Emails delivered to non-exist mail accounts will be forwarded to catch-all address(es).
it: Le email spedite ad account insesistenti saranno trasmesse all'indirizzo / agli indirizzi catch-all.

en: Emails sent to <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> will be delivered to <em><strong>user@%s</strong></em>.
it: Le email inviate a <em><strong>user@[ALIAS_DOMAIN]</strong></em> saranno consegnate a <em><strong>user@%s</strong></em>.

en: Emails sent to alias accounts will be delivered to user %s.
it: Le email spedite all'alias dell'account verranno spedite all'utente %s.

en: Empty address is not allowed.
it: E' obbligatorio inserire l'indirizzo di posta.

en: Empty password is not allowed.
it: E' obbligatorio inserire la password.

en: Enable
it: Attiva

en: Enable alias account
it: Attiva alias per l'account

en: Enable catch-all
it: Abilita indirizzo/i catch-all

en: Enable domain alias
it: Attiva alias per il dominio

en: Enable mail forwarding
it: Abilita spedizione posta

en: Enable recipient throttling
it: Abilita throttling destinatatrio

en: Enable sender throttling
it: Abilita throttling mittente

en: Enable this account
it: Attiva questo account

en: Enable this domain
it: Attiva questo dominio

en: Enabled Services
it: Servizi attivi

en: Entire Domain
it: Dominio completo

en: Entire domain
it: Dominio completo

en: Error while checking new version: %s
it: Errore durante il controllo della nuova versione: %s

en: Error:
it: Errore:

en: Events
it: Evento

en: Everyone can send mail to this address
it: Spedizione delle email ad altro indirizzo.

en: Expired Date
it: Data di scadenza

en: Export account to
it: Esporta account in formato LDIF

en: External Members
it: Membri esterni

en: External moderators
it: Moderatori esterni

en: Fetching mails via IMAP
it: Recupera mail via IMAP

en: Fetching mails via IMAP over TLS/SSL
it: Recupera mail via IMAP su TLS/SSL.

en: Fetching mails via POP3
it: Recupera mail via POP3.

en: Fetching mails via POP3 over TLS/SSL
it: Recupera mail via POP3 su TLS/SSL.

en: Filter:
it: Filtra per:

en: First Page
it: Prima pagina

en: Format of sender and recipient
it: Formato del mittente e del destinatario

en: Forward mails to address
it: Spedizione delle email ad altro indirizzo.

en: Forwarding mails to other addresses
it: Spedizione delle email ad altro indirizzo.

en: General
it: Generale

en: Global Admin
it: Amministratore Globale

en: Go back.
it: Torna indietro.

en: HELO Identities
it: Identità HELO

en: HELO identity
it: Identità HELO

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: IP Addresses
it: Indirizzi IP

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Increase it now?
it: Aumentalo ora?

en: Input mail addresses of either internal or external members below, multiple addresses must be seperated by comma, space or new line.
it: Quando si inseriscono indirizzi di posta multipli, sia per i membri interni che per quelli esterni, devono essere separati dalla virgola, da uno spazio, oppure andando a capo.

en: Input mail addresses of either internal or external moderators below, multiple addresses must be seperated by comma, space or new line.
it: Quando si inseriscono indirizzi di posta multipli, sia per i moderatori interni che per quelli esterni, devono essere separati dalla virgola, da uno spazio, oppure andando a capo.

en: Install iRedAPD
it: Installare iRedAPD

en: Internal Members
it: Membri interni

en: Internal Moderators
it: Moderatori Interni

en: Invalid action.
it: Azione non valida.

en: Invalid domain name.
it: Attiva alias per il dominio

en: Invalid log type.
it: Messaggio di log invalido

en: Invalid mail address.
it: indirizzo email non valido

en: Invalid request data.
it: Richiesta Invalida

en: Is a global admin.
it: E' un Amministratore Globale

en: It's better to use mail list instead of alias, since we have mail deliver restriction for mail list.
it: E' preferibile utilizzare le mail list invece che gli alias, dal momento che si possono impostare restrizioni di consegna per le liste.

en: Job Title
it: Occupazione

en: Job Title/Responsibility
it: Occupazione

en: Last Page
it: Utima pagina

en: Last Signed In
it: Ultimo Accesso

en: Latest 10 Quarantined Mails.
it: Ultime 10 Email in Quarantena.

en: Leave it empty to use server-wide default setting.
it: Lascia vuoto per utilizzare le impostazioni di default.

en: List all mail aliases.
it: Elenco di tutti gli alias di posta

en: List all mail users.
it: Elenco di tutte le email degli utenti

en: List assigned domain admins
it: Alias di dominio

en: Lists
it: Mail list

en: Logged in as %s
it: Accesso come %s.

en: Login
it: Accedi

en: Login required
it: Effettuare login

en: Login to manage your mail domains & accounts
it: Accedi per la gestione del tuo dominio e dei suoi utenti.

en: Logout
it: Esci

en: Mail Address
it: Indirizzo mail

en: Mail Aliases
it: Alias di posta

en: Mail Body
it: Testo email

en: Mail Deliver Restriction
it: Restrizioni Invio

en: Mail Headers
it: Email degli utenti

en: Mail Lists
it: Mail list

en: Mail Users
it: Email degli utenti

en: Mail list
it: Aggiungi mail list

en: Mail lists under domain: %s
it: Mail list sotto il dominio %s.

en: Mail sent to alias will be forwarded to members.
it: Le email inviate all' alias verranno inoltrate ai membri.

en: Mail service
it: Servizio mail

en: Mailbox Quota
it: Quota di mailbox

en: Mails were deleted.
it: Le email sono state cancellate.

en: Mails were released.
it: Le email sono state rilasciate

en: Make sure disclaimer work as expected:
it: Mi assicuro che il disclaimer funzioni come previsto:

en: Make sure you have iRedAPD work as expected:
it: Assicurati che hai iRedAPD operativo:

en: Managed Domains
it: Domini gestiti

en: Mark as global admin
it: Impostare come Amministratore Globale.

en: Max size of single outgoing email
it: Dimensione massima messaggio

en: Maximal password length
it: Lunghezza massima della password.

en: Member assigned success.
it: Membro assegnato con successo.

en: Member of Mail Aliases
it: Alias associati

en: Member of Mail Lists
it: Mail list di cui e' membro

en: Member removed success.
it: Membro rimosso con successo.

en: Members
it: Membri

en: Message
it: Messaggio

en: Messages sent to mail list will be delivered to its members.
it: Le email spedite alla mail list verranno spedite ai suoi membri.

en: Minimal password length
it: Lunghezza minima della password.

en: Mobile
it: Cellulare

en: Moderators
it: Moderatori

en: Moderators assigned success.
it: Assegnazione Moderatori eseguita con successo

en: Moderators can send mail to list.
it: I Moderatori possono inviare email alla lista

en: Moderators removed success.
it: Moderatori rimossi con successo

en: Monitor incoming emails via BCC
it: Email BCC in entrata verso

en: Monitor outgoing emails via BCC
it: Email BCC in uscita verso

en: Multiple addresses MUST be seperated by comma (,).
it: Gli indirizzi multipli DEVONO essere separati con la virgola (,).

en: Multiple addresses are NOT supported.
it: <strong>NON</strong> è possibile inserire idirizzi multipli.

en: Name
it: Nome Utente

en: Need a random password?
it: Hai bisogno di una password casuale?

en: New password
it: Nuova password

en: New password must NOT contain more than %s characters.
it: La nuova password non deve contenere più di <strong>%s</strong> caratteri.

en: New password must contain at least %s characters.
it: La nuova password deve contenere almeno <strong>%s</strong> caratteri.

en: New passwords are not match.
it: Password non corrispondente

en: Next Page
it: Pagina successiva

en: No account selected.
it: Account attivo

en: No domain available.
it: Attiva alias per il dominio

en: No domain under control.
it: Tutti i domini di tua gestione.

en: No external members.
it: Nessun membro esterno

en: No external moderators.
it: Nessun moderatore esterno.

en: No free domain quota left.
it: Cambia la quota del dominio

en: No incoming mails.
it: Email BCC in entrata verso

en: No internal members.
it: Aggiungi nuovo alias

en: No internal moderators.
it: Nessun moderatore interno

en: No mail alias available.
it: Nessun alias di posta disponibile

en: No mail list available.
it: Nessuna mail list disponibile.

en: No moderator selected.
it: Nessun moderatore selezionato.

en: No more than %s characters.
it: La password non deve contenere più di <strong>%s</strong> caratteri.

en: No outgoing mails.
it: Email BCC in uscita verso

en: No quarantined mails.
it: Nessuna mail in Quarantena

en: No such domain.
it: Attiva questo dominio

en: No user available.
it: Nessun utente disponibile.

en: Not a global admin.
it: Non è un Amministratore Globale

en: Note
it: Nota

en: Number of max incoming emails
it: Numero massimo di email in entrata

en: Number of max mail aliases
it: Numero massimo di alias di posta

en: Number of max mail lists
it: Numero massimo di mail list

en: Number of max mail users
it: Numero massimo di email utenti

en: Number of max outgoing emails
it: Numero massimo di email in uscita

en: Old password
it: Password scaduta

en: One mail address one line.
it: Un indirizzo email per linea.

en: One record one line.
it: Ogni record occupa una linea.

en: Operation completed.
it: Operazione completata.

en: Or create other mail accounts:
it: Oppure creare altri account di posta:

en: Or leave it empty to use <a href='%s'>domain setting</a>.
it: oppure lasciare vuoto per utilizzare <a href=%s>le impostazioni di dominio</a>.

en: Override <a href='%s'>domain setting</a>
it: Ignora <a href=%s>l'impostazione di dominio</a> mittente throttling

en: Page not found.
it: Pagina non trovata.

en: Password is empty.
it: Inserire password.

en: Password is too long.
it: Password troppo lunga.

en: Password is too short.
it: Password troppo corta.

en: Path to mailbox
it: Percorso per la casella di posta

en: Per-domain bcc settings will override per-user bcc settings.
it: Le impostazioni BCC del dominio avranno la precedenza su quelle del singolo utente.

en: Per-user relay setting will override per-domain relay setting you set in this page.
it: Le impostazioni di trasmissione dei singoli utenti avranno la precedenza su quelle del dominio settate in questa pagina.

en: Permission denied.
it: Accesso negato.

en: Plain text only
it: (Solo testo in chiaro)

en: Please select at least one domain to apply action.
it: Per eseguire l'azione è necessario selezionare almeno un dominio.

en: Preferences
it: Preferenze

en: Preferred language
it: Lingua preferita

en: Previous Page
it: Pagina precedente

en: Profile of admin:
it: Profilo di admin:

en: Profile of alias:
it: Profilo di alias:

en: Profile of domain:
it: Profilo del dominio:

en: Profile of mail list:
it: Elenco di tutte le mail list

en: Profile of user:
it: Profilo dell' utente:

en: Profile updated failed.
it: Aggiornamento profilo fallito.

en: Profile updated success.
it: Profilo aggiornato con successo

en: Quarantined
it: In Quarantena

en: Quarantined Mails
it: Email in Quarantena

en: Quarantined mails are not delivered to user mailboxes yet, you can either delete them or release them. Mails will be delivered to user mailboxes after released.
it: Le email in quarantena non vengono inviare immediatamente ai destinatari, e' comunque possibile cancellarle o marcarle come non spam. Le email  contrassegnate come non spam verranno inviate al destinatario originale.

en: Quota size of all outgoing emails
it: Dimensione quota in uscita

en: Received
it: Ricevute

en: Received Mails
it: Email Ricevute

en: Receiving mails for this account on mail server
it: Ricevi le email di questo account sul server di posta.

en: Recipient
it: Destinatario

en: Record format
it: Formato Record

en: Records are added. <a href="%s" target="_blank">View them now</a>
it: Record aggiunti. <a href="%s" target="_blank"> Visualizzali ora</a>

en: Records were deleted.
it: I Record sono cancellati.

en: Reject mails from below senders
it: Rifiuta email dai seguenti mittenti

en: Reject mails sent to below recipients
it: Rifiuta email per i seguenti destinatari

en: Relay/Transport Setting
it: Impostazioni Trasmissione/Trasporto

en: Release
it: Non e' Spam

en: Remember me
it: Ricordami

en: Remove from list
it: Rimuovi dalla lista

en: Sample
it: Esempi

en: Save a copy in mailbox
it: Salva una copia nella mailbox

en: Save changes
it: Salva modifiche

en: Search
it: Ricerca

en: Search account display name or email
it: Ricerca nome o email

en: Search name or email
it: Ricerca nome o email

en: Search results.
it: Risultati della ricerca

en: Seconds
it: Secondi

en: Selected accounts were deleted.
it: Account cancellati.

en: Selected accounts were disabled.
it: Account disabilitato

en: Selected accounts were enabled.
it: Account abilitati.

en: Selected domains were deleted.
it: Domini cancellati.

en: Selected domains were disabled.
it: Domini disabilitati.

en: Selected domains were enabled.
it: Domini abilitati.

en: Sender
it: Mittente

en: Sender address
it: Formato indirizzo mittente:

en: Sender email address
it: indirizzo email non valido

en: Sending mails via SMTP
it: Invia mail tramite SMTP.

en: Sending mails via SMTP over TLS/SSL
it: Recupera mail via POP3 su TLS/SSL.

en: Sent
it: Inviate

en: Sent Mails
it: Email Inviate

en: Server load
it: Carico del Server

en: Server-side size limit exceeded. Please increase "sizelimit" in your LDAP server.
it: Raggiunta la dimensione massima lato server. Aumentare "sizelimit" nel proprio server LDAP.

en: Session expired, please re-login.
it: Sessione scaduta. Effettuare nuovamente il login.

en: Set to 0 for unlimited.
it: (Metti 0 per illimitato)

en: Set value to 0 for unlimited.
it: (Metti 0 per illimitato)

en: Set value to 0 or leave it empty for unlimited.
it: Metti il valore a 0 o lascialo vuoto per illimitato.

en: Signing disclaimer on outgoing mails
it: Come abilitare la firma disclaimer sulla posta in uscita.

en: Single IP Address
it: Singolo indirizzo IP

en: Single User
it: Singolo Utente

en: Single domain
it: Attiva questo dominio

en: Size
it: Dimensione

en: Statistics of latest 24 hours
it: Statistiche delle ultime 24 ore

en: Stored Emails
it: Email memorizzate

en: Subject
it: Oggetto

en: Submit
it: Invia

en: Submited domain name is incorrect.
it: Il nome del dominio non è corretto.

en: System
it: Sistema

en: System Information
it: Informazioni di sistema

en: Telephone Number
it: Numero di telefono

en: The forward and reverse DNS name must match otherwise it will not work.
it: I DNS forward e reverse devono corrispondere altrimenti non funziona.

en: This is per-user white/blacklist.
it: White/Blacklist per utente.

en: Throttling
it: Throttle

en: Time
it: Data/Ora

en: Time Unit
it: Unità di tempo

en: Top 10 recipients
it: Top 10 Destinatari

en: Top 10 senders
it: Top 10 Mittenti

en: Total
it: Totale

en: Total:
it: Totale:

en: Unlimited
it: Illimitato

en: Unrestricted
it: Illimitato

en: Update available: <a href='%s' target='_blank'>v%s</a>.
it: Aggiornamento disponibile: v%s, <a href=%s>note di versione</a>.

en: Used
it: Usato

en: User
it: Utente

en: Username
it: Nome Utente

en: Username must be an valid email address.
it: Lo username deve essere un indirizzo email valido.

en: Username or password is incorrect.
it: Username o password errati.

en: Users
it: Utenti

en: Users under domain: %s
it: Utenti del dominio: %s

en: View members
it: Visualizza membri

en: Warning
it: Warning:

en: Whitelist has higher priority than blacklist.
it: La whitelist ha priorità più alta della blacklist.

en: Whitelist records
it: Elementi della whitelist

en: Whitelists
it: Whitelist

en: Who can send email to this list
it: Chi puo' spedire email a questa mail list

en: You are here:
it: Tu sei qui:

en: You can NOT create more users under domain %s.
it: Non si possono creare altri utenti sotto il dominio %s

en: You can create <strong>%d</strong> more mail alias(es) under domain %s.
it: E' possibile creare <strong>%d</strong> altre mail list sotto il dominio %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail list(s) under domain %s.
it: E' possibile creare <strong>%d</strong> altre mail list sotto il dominio %s.

en: You can create <strong>%d</strong> more mail user(s) under domain %s.
it: Si possono creare <strong>%d</strong> altri utenti sotto il dominio %s.

en: You can't create more mail aliases under domain %s.
it: Non è possibile creare ulteriori alias di posta sotto il dominio %s.

en: You can't create more mail lists under domain %s.
it: Non è possibile creare altre mail list sotto il dominio %s.

en: Your search returned no hits.
it: Nessun risultato per la ricerca effettuata.

en: add one more
it: Aggiungi ancora

en: iRedMail Admin Panel
it: iRedMail Pannello Amministratore
